Protokół Simeonsa. Odchudzanie dietą HCG

Brytyjczyk Albert T.W. Simeons był pierwszym naukowcem, który dostrzegł i opisał zależność pomiędzy ludzką gonadotropiną kosmówkową (HCG), a przyrostem i utratą wagi ciała. Poznaj szczegóły odkrycia Dr Alberta Simeonsa!

Albert Simeons (1900 – 1979) był pierwszym naukowcem, który dostrzegł zależność między ludzką gonadotropiną kosmówkową (HCG) a utratą wagi. Jego 18 lat studiów i badań nad ciążą, otyłością i zaburzeniami gruczołów przyniosły efekt w postaci zaskakującego odkrycia: nadużywanie pokarmów nie leży u podstaw otyłości. Dr Albert Simeons doszedł do kontrowersyjnego przekonania, że nawyki żywieniowe mają niewiele wspólnego z przybieraniem na wadze.

W trakcie dalszych badań nad otyłością Albert Simeons stwierdził: to hormon HCG jest czynnikiem powodującym „rozpędzenie” zalegającego tłuszczu i przeniesienie go w inne obszary ludzkiego ciała. Niskokaloryczna dieta dopełnia proces utraty wagi – tłuszcz już jako paliwo energetyczne spalany jest w trakcie ruchu.

Lata eksperymentów potwierdziły to spostrzeżenie – aplikowanie HCG w połączeniu z odpowiednią dietą szybko doprowadzało do spadku wagi przy jednoczesnym zmniejszeniu apetytu u pacjenta. Simeons opracował protokół diety, aby zmaksymalizować działanie hormonu HCG. Stworzył listę składników żywieniowych i w ten właśnie sposób narodziła się dieta HCG.

Od 1950 roku dieta stworzona przez Alberta Simeonsa poddawana była testom i udoskonaleniom. Od kilku lat jest coraz bardziej popularna. Sposób jej stosowania spisany został w postaci tzw. Protokołu Simeonsa.

Niżej przedstawiam podstawowe zasady prowadzenia diety HCG.

Całą dietę można podzielić na trzy proste do stosowania fazy:

Faza 1: Faza pobierania tłuszczu (2 dni)

Przez pierwsze dwa dni przyjmujcie krople HCG trzy razy dziennie (przed śniadaniem, obiadem i kolacją). Nie należy jeść i pić 15 minut przed i 15 minut po zażyciu kropli. Za pomocą strzykawki doustnej dostarczonej z opakowaniem HCG należy zaaplikować 0,38 ml HCG pod język i przytrzyma
krople przez co najmniej 15 sekund przed połknięciem.

Następne 48 godzin to jedzenie pełnowartościowych produktów o wysokiej zawartości tłuszczu. Jeżeli lubicie tłuste potrawy – to czas zrobienia sobie prawdziwej uczty!

Te dwa dni obciążania organizmu tłuszczem mogą wydawać się logiczną pomyłką, ale w rzeczywistości to bardzo ważny okres. Faza pobierania tłuszczu zachowuje prawidłowe komórki tłuszczowe i przygotowuje organizm do spalania niepotrzebnego tłuszczu, co spowoduje szybką utratę wagi.

Faza 2: Faza diety (następne 12 – 38 – w zależności od stosowanego zestawu)

Po nasyceniu się tradycyjną kuchnią nadszedł czas, aby przejść do stosowania diety i zdrowszego jadłospisu. Już przez ostatnie 2 dni przekonaliście się, jak skutecznie HCG tłumi apetyt. Dla wielu osób spożywanie tłustych potraw mogło okazać się z tego powodu trudne. Teraz poczujecie ulgę – przechodzicie do fazy znacznego ograniczenia kalorii.

Oprócz przyjmowania kropli HCG (trzy razy dziennie), spożywać będziecie posiłki o wartości energetycznej 500 kcal. Długość tej fazy zależy od tego, jaką wagę chcecie stracić, a więc od rodzaju zakupionego zestawu.

W ciągu ostatnich trzech dni diety przestańcie przyjmować krople HCG, utrzymując bez zmian jadłospis.

Faza 3: Faza utrwalania

Faza ta jest treningiem waszego organizmu w celu utrzymania jego nowej wagi i przygotowania go do ponownego wprowadzenia skrobi do diety. W tej fazie powinno się spożywać maksymalnie 1500 kalorii dziennie, unikać cukru i węglowodanów.

Jeżeli zaniepokoi was nieznaczny przyrost wagi ciała zorganizujcie sobie dzień bonusowy: śniadanie – tylko woda, obiad – spory kawałek mięsa i jabłko. Woda bez ograniczeń.

Wytyczne dotyczące żywności według Protokołu Simeonsa

Oto lista wskazówek, które należy przestrzegać, gdy będziesz w 2 fazie diety:

Śniadanie: herbata lub kawa w dowolnej ilości (bez cukru), można dodać łyżkę mleka i naturalny słodzik. Można też zjeść 1 jabłko.

Obiad: 100 gramów dowolnego mięsa: cielęcina, wołowina, pierś z kurczaka, świeża biała ryba, lub 1 całe jajo plus 3 białka, beztłuszczowy twarożek.

Jeden rodzaj warzyw do wyboru spośród następujących po każdym posiłku:
szpinak, cykoria, zielona sałata, pomidory, seler, koper włoski, cebula, rzodkiewki, ogórki, szparagi, kapusta. Dozwolona jest każda rozsądna porcja, pod warunkiem, że nie będzie ona łączona z posiłkiem.

Zalecenia diety HCG

Utrzymujcie nawodnienie. Woda nie jest racjonowana!
Ważcie mięso w stanie surowym, pozbądźcie się tłuszczu przed gotowaniem.
Raz dziennie pobierajcie suplement witaminy B.
Trzymajcie się tylko lekkich ćwiczeń takich jak joga lub spacer.
W trakcie dnia dozwolona jest szklanka zielonej herbaty.

Zatrzymanie spadku wagi

Większość ludzi w końcu trafi na okres, gdy wskazówka wagi nie chce nawet drgnąć. Przerwy w utracie wagi występują z różnych powodów. Dr Albert Simeons wyjaśnia, że łatwo jest wyjść z takiego regresu. Wystarczy przejść na „dzień jabłkowy”. Ograniczamy się wówczas do spożycia przez cały dzień 5-6 jabłek. Gdy zauważymy, że proces utraty wagi rozpoczął się na nowo, powracamy do 2. fazy diety.

Jeśli spróbujesz, to życzę powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *