Protokół Simeonsa. Odchudzanie dietą HCG

Brytyjczyk Albert T.W. Simeons był pierwszym naukowcem, który dostrzegł i opisał zależność pomiędzy ludzką gonadotropiną kosmówkową (HCG), a przyrostem i utratą wagi ciała. Poznaj szczegóły odkrycia Dr Alberta Simeonsa!

Albert Simeons (1900 – 1979) był pierwszym naukowcem, który dostrzegł zależność między ludzką gonadotropiną kosmówkową (HCG) a utratą wagi. Jego 18 lat studiów i badań nad ciążą, otyłością i zaburzeniami gruczołów przyniosły efekt w postaci zaskakującego odkrycia: nadużywanie pokarmów nie leży u podstaw otyłości. Dr Albert Simeons doszedł do kontrowersyjnego przekonania, że nawyki żywieniowe mają niewiele wspólnego z przybieraniem na wadze.

W trakcie dalszych badań nad otyłością Albert Simeons stwierdził: to hormon HCG jest czynnikiem powodującym „rozpędzenie” zalegającego tłuszczu i przeniesienie go w inne obszary ludzkiego ciała. Niskokaloryczna dieta dopełnia proces utraty wagi – tłuszcz już jako paliwo energetyczne spalany jest w trakcie ruchu.

Lata eksperymentów potwierdziły to spostrzeżenie – aplikowanie HCG w połączeniu z odpowiednią dietą szybko doprowadzało do spadku wagi przy jednoczesnym zmniejszeniu apetytu u pacjenta. Simeons opracował protokół diety, aby zmaksymalizować działanie hormonu HCG. Stworzył listę składników żywieniowych i w ten właśnie sposób narodziła się dieta HCG.

Od 1950 roku dieta stworzona przez Alberta Simeonsa poddawana była testom i udoskonaleniom. Od kilku lat jest coraz bardziej popularna. Sposób jej stosowania spisany został w postaci tzw. Protokołu Simeonsa.

Niżej przedstawiam podstawowe zasady prowadzenia diety HCG.

Całą dietę można podzielić na trzy proste do stosowania fazy:

Faza 1: Faza pobierania tłuszczu (2 dni)

Przez pierwsze dwa dni przyjmujcie krople HCG trzy razy dziennie (przed śniadaniem, obiadem i kolacją). Nie należy jeść i pić 15 minut przed i 15 minut po zażyciu kropli. Za pomocą strzykawki doustnej dostarczonej z opakowaniem HCG należy zaaplikować 0,38 ml HCG pod język i przytrzyma
krople przez co najmniej 15 sekund przed połknięciem.

Następne 48 godzin to jedzenie pełnowartościowych produktów o wysokiej zawartości tłuszczu. Jeżeli lubicie tłuste potrawy – to czas zrobienia sobie prawdziwej uczty!

Te dwa dni obciążania organizmu tłuszczem mogą wydawać się logiczną pomyłką, ale w rzeczywistości to bardzo ważny okres. Faza pobierania tłuszczu zachowuje prawidłowe komórki tłuszczowe i przygotowuje organizm do spalania niepotrzebnego tłuszczu, co spowoduje szybką utratę wagi.

Faza 2: Faza diety (następne 12 – 38 – w zależności od stosowanego zestawu)

Po nasyceniu się tradycyjną kuchnią nadszedł czas, aby przejść do stosowania diety i zdrowszego jadłospisu. Już przez ostatnie 2 dni przekonaliście się, jak skutecznie HCG tłumi apetyt. Dla wielu osób spożywanie tłustych potraw mogło okazać się z tego powodu trudne. Teraz poczujecie ulgę – przechodzicie do fazy znacznego ograniczenia kalorii.

Oprócz przyjmowania kropli HCG (trzy razy dziennie), spożywać będziecie posiłki o wartości energetycznej 500 kcal. Długość tej fazy zależy od tego, jaką wagę chcecie stracić, a więc od rodzaju zakupionego zestawu.

W ciągu ostatnich trzech dni diety przestańcie przyjmować krople HCG, utrzymując bez zmian jadłospis.

Faza 3: Faza utrwalania

Faza ta jest treningiem waszego organizmu w celu utrzymania jego nowej wagi i przygotowania go do ponownego wprowadzenia skrobi do diety. W tej fazie powinno się spożywać maksymalnie 1500 kalorii dziennie, unikać cukru i węglowodanów.

Jeżeli zaniepokoi was nieznaczny przyrost wagi ciała zorganizujcie sobie dzień bonusowy: śniadanie – tylko woda, obiad – spory kawałek mięsa i jabłko. Woda bez ograniczeń.

Wytyczne dotyczące żywności według Protokołu Simeonsa

Oto lista wskazówek, które należy przestrzegać, gdy będziesz w 2 fazie diety:

Śniadanie: herbata lub kawa w dowolnej ilości (bez cukru), można dodać łyżkę mleka i naturalny słodzik. Można też zjeść 1 jabłko.

Obiad: 100 gramów dowolnego mięsa: cielęcina, wołowina, pierś z kurczaka, świeża biała ryba, lub 1 całe jajo plus 3 białka, beztłuszczowy twarożek.

Jeden rodzaj warzyw do wyboru spośród następujących po każdym posiłku:
szpinak, cykoria, zielona sałata, pomidory, seler, koper włoski, cebula, rzodkiewki, ogórki, szparagi, kapusta. Dozwolona jest każda rozsądna porcja, pod warunkiem, że nie będzie ona łączona z posiłkiem.

Zalecenia diety HCG

Utrzymujcie nawodnienie. Woda nie jest racjonowana!
Ważcie mięso w stanie surowym, pozbądźcie się tłuszczu przed gotowaniem.
Raz dziennie pobierajcie suplement witaminy B.
Trzymajcie się tylko lekkich ćwiczeń takich jak joga lub spacer.
W trakcie dnia dozwolona jest szklanka zielonej herbaty.

Zatrzymanie spadku wagi

Większość ludzi w końcu trafi na okres, gdy wskazówka wagi nie chce nawet drgnąć. Przerwy w utracie wagi występują z różnych powodów. Dr Albert Simeons wyjaśnia, że łatwo jest wyjść z takiego regresu. Wystarczy przejść na „dzień jabłkowy”. Ograniczamy się wówczas do spożycia przez cały dzień 5-6 jabłek. Gdy zauważymy, że proces utraty wagi rozpoczął się na nowo, powracamy do 2. fazy diety.

Jeśli spróbujesz, to życzę powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *